046 8387537 [email protected]

Trzeci Maja

Opublikowane przez Anna Kubica

Opublikowano: 03-05-2026

Maj to miesiąc, który przypomina o szlachetności serc i doniosłości myśli.

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się ogólnoszkolna uroczystość. Uczniowie klas trzecich przygotowali wyjątkową akademię z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły Pana Wojciecha Szcześniaka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny Pan Maciej Dzięgielewski, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Kinga Gasik


Następnie wprowadzono sztandar szkoły i wspólnie odśpiewano hymn państwowy, co nadało wydarzeniu podniosły i uroczysty charakter.


Część artystyczna była niezwykle poruszająca. Inscenizacja obrad sejmowych pozwoliła przenieść się do kluczowych momentów w historii Polski. Chór szkolny, przygotowany przez Panią Kingę Dzik, wprowadził wyjątkowy nastrój i podkreślił rangę wydarzenia. Z kolei taniec z szarfami w wykonaniu uczennic zachwycił swoją subtelnością i emocjonalnym przekazem – jak opowieść wyrażona ruchem.

Kulminacją uroczystości była piosenka finałowa, która głęboko poruszyła publiczność. Wielu osobom trudno było powstrzymać wzruszenie, a chwila ta na długo pozostanie w pamięci obecnych.

To była niezwykła lekcja historii i patriotyzmu – pełna emocji, refleksji i dumy.

Na zakończenie dyrektor szkoły podziękował uczniom za piękny występ oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Nad całością wydarzenia czuwały Pani Beata Kalicka i Pani Aleksandra Łysio.

Może Ciebie zainteresuje…

Rekrutacja do klasy sportowej

Rekrutacja do klasy sportowej

Zarządzenie dyrektora Regulamin naboru uczniów do klasy sportowej Regulamin klasy sportowej Podanie do klasy sportowej...

Sport

Sport

PODSUMOWANIE RYWALIZACJI POWIATOWEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W ŁOWICZU W ROKU SZKOLNYM 2025/2026

Skip to content