046 8387537 [email protected]

Policjanci na spotkaniu profilaktycznym w szkole

Opublikowane przez Beata Kryszkiewicz

Opublikowano: 28-10-2021

W dniu 19 października 2021 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Policjantami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Prelekcja dotyczyła istotnych kwestii, jakimi są konsekwencje łamania prawa oraz odpowiedzialności za popełniane czyny. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się o różnych formach agresji (fizyczna, słowna, niewerbalna, cyberprzemoc). Zapoznali się z zachowaniami, które postrzegane są jako agresywne i przez które mogą zostać uznani jako sprawcy przemocy, dowiedzieli się, jak zachowywać się, aby nie stać się ofiarą przemocy. Ponadto podczas spotkania przekazano uczestnikom wiedzę na temat: heitingu i przemocy w sieci, przyczyn i skutków cyberbullyingu, jak wspierać osoby pokrzywdzone, zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, wzrostu świadomości świadków na temat ich roli w cyberbullyingu, jak radzić ze swoimi emocjami. Spotkanie z mundurowymi dostarczyło uczniom sporą dawkę wiedzy i jednocześnie uświadomiło wagę problemu.

Beata Wójcik – pedagog szkolny

Może Ciebie zainteresuje…

Rekrutacja do klasy sportowej

Rekrutacja do klasy sportowej

Zarządzenie dyrektora Regulamin naboru uczniów do klasy sportowej Regulamin klasy sportowej Podanie do klasy sportowej...

Sport

Sport

PODSUMOWANIE RYWALIZACJI POWIATOWEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W ŁOWICZU W ROKU SZKOLNYM 2025/2026

Skip to content